ΕΠΑ.Λ Αρχαγγέλου – Διδακτική Επίσκεψη στην Ελεούσα

Στις 19/04/2024 πραγματοποιήθηκε διδακτική επίσκεψη στην Ελεούσα και στον ιστορικό καφενέ του χωριού Απόλλωνα. Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε για τη θερμή φιλοξενία και την υπέροχη εμπειρία που μας προσέφερε στον ιστορικό καφενέ ο κ. Τασος Παλάζης. Η προσπάθεια του να  μοιραστεί την ιστορία και το πνεύμα των καφενέδων ήταν εξαιρετική.
Είναι σπουδαίο να βλέπουμε πως η παράδοση αυτή συνεχίζει να ζει  μέσα από ανθρώπους όπως ο ίδιος που αγαπούν και σέβονται την ιστορία και την πολιτιστική κληρονομιά.

Επίσκεψη στην Τράπεζα της Ελλάδος

Θα θέλαμε να εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες για την εξαιρετική φιλοξενία και ξενάγηση στο χώρο της Τράπεζας της Ελλάδος της Ρόδου, που επισκέφτηκε το σχολείο μας την Τετάρτη 10/04/2024. Η ευγένεια και η επαγγελματική στάση της διευθύντριας κ. Γλιαρμή και των συνεργατών της κατά τη διάρκεια της ξενάγησης, μας έκανε να νιώσουμε πραγματικά ευπρόσδεκτοι και σημαντικοί. Εκτιμούμε τον χρόνο και την προσοχή που μας αφιερώσανε. Είμαστε βέβαιοι ότι οι γνώσεις που αποκτήσαμε θα μας φανούν πολύτιμες στο μέλλον. Σας ευχαριστούμε θερμά για την εμπειρία και τη φιλοξενία σας, και ελπίζουμε σε μελλοντικές συνεργασίες.

Επίσκεψη ΕΠΑ.Λ Αρχαγγέλου στην εκκλησία του Ευαγγελισμού

Στις 10/04/2024 το σχολείο μας επισκέφθηκε την εκκλησία του Ευαγγελισμού στη Ρόδο. Οι σοφές συμβουλές και οι ευχές από τον Σεβασμιότατο κ. κ. Κύριλλο και τον πάτερ Εμμανουήλ μας έδωσαν δύναμη και αισιοδοξία. Η επίσκεψη μας στην εκκλησία ήταν μια ιδιαίτερα εμπειρία για μας, χάρη στην όμορφη ξενάγηση που μας έκανε ο πάτερ Εμμανουήλ. Τους ευχαριστούμε θερμά για τον χρόνο και την προσοχή τους.